Wybór kuriera dla firmy odzieżowej

Decyzja, która firma kurierska ma przewozić nasze przesyłki nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele czynników warunkujących naszą decyzję, jednak ostatecznie najczęściej wybieramy tego, kto będzie w ostatecznych rozrachunku najtańszy. Praca kuriera nie należy do najłatwiejszych...

Przede wszystkich terminowość dostaw

Ciągły stres i terminy, a dodatkowo rozpoczynając pracę bladym świtem pracujemy do momentu, aż nie rozwieziemy wszystkich paczek. A klienci zawsze chcą być traktowani indywidualnie i u wielu trzeba zaczekać z doręczeniem, z odbiorem pieniędzy i całą gamę innych pomysłów na zajęcie tak cennego czasu. Dlatego wybierając firmę kurierską dla firmy odzieżowej należy wziąć po uwagę kilka priorytetowych czynników. Przede wszystkich jest to terminowość dostaw. W takiej firmie, jak wiadomo, każda przesyłka ma być na CITO. Warto więc upewnić się podczas dogadywania warunków czy wszystkie paczki dostarczane są w ciągu następnego dnia roboczego. Niestety, zdarza się, że ta na drugi koniec kraju dotrze terminowo, a ta do pobliskiej miejscowości będzie musiała przeczekać 2-3 dni. Warto więc się również ubezpieczyć na taki wypadek. Kolejnym czynnikiem jest godzina odbioru przesyłek. Dobrze, gdy kurier na maksymalnie półgodzinne widełki terminu odbioru przesyłki, gdyż w przeciwnym razie możemy nie zdążyć z nadaniem towarów. Pamiętajmy, że przesyłki do nas przychodzące docierają do godziny 14-14:30. Więc najlepiej, by kurier po wysyłane zjawiał się dopiero około półtorej godziny później. Dzięki temu unikniemy stresowych sytuacji oraz niewysłanych przesyłek. No i ostatecznie cena. Warto negocjować stawki w zależności od gabarytów lub ilości, którą wysyłamy do danego miejsca.

Jeśli zakłady mamy w całej Polsce, warto spojrzeć na sprawę ogólnie, ale gdy nasze paczki mają trafią do lokalnych odbiorców, może warto zainwestować w jakiegoś lokalnego spedytora? Pamiętajmy, że choć sprawy kurierskie to mały odsetek naszego budżetu, to mogą znacząco spowolnić pracę wszystkich zakładów i filii.

Redaktor: e-kurier.net.pl