POCZTEX

Czy istnieje alternatywa do usług kurierskich?

Dużo osób nie jest przekonanych do usług kurierskich. Dlaczego? Kwestie bezpieczeństwa przesyłek są czasami niejasne, chociaż prywatni przewoźnicy gwarantują pewność dostawy zamówienia i przesyłek. Wszystko można wysyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ale co jeśli mamy do nadania dużą paczkę i potrzebujemy, aby na drugim końcu Polski znalazła się ekspresowo? Wtedy należy wybrać kuriera PP.

Usługi kurierskie Poczty Polskiej

Jakiś czas temu Poczta Polska wprowadziła swoje usługi kurierskie. Jeśli zamawiamy przesyłkę w internecie i w oczy rzuci się nam nazwa Pocztex, będzie to oznaczało, że w tym przypadku mamy możliwość otrzymania paczki za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej. Jakie są zalety tego rozwiązania? Po pierwsze, paczki nadawane za pomocą tej usługi docierają szybciej niż standardowe paczki pocztowe. Po drugie, jeśli nie ma nas w domu, otrzymamy awizo, a odbiór paczki nie sprawi nam większych problemów, ponieważ będziemy mogli odebrać ją w naszym oddziale pocztowym. Kurierzy z Pocztexu rozwożą paczki po południu, mają także do nas numer telefonu, więc prawdopodobnie zostaniemy poinformowani przed dostarczeniem paczki. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli często nie ma nas w domu.

Bezpieczeństwo przesyłek pocztowych

Paczki nadawane za pośrednictwem Pocztexu mogą być ubezpieczone. Co prawda usługi kurierskie także oferują taką możliwość, ale nie jest w przypadku Poczty Polskiej możemy liczyć na doświadczenie potężnej firmy przesyłkowej, która działa na naszym rynku od wielu lat, zdobywając coraz to większe doświadczenie. A to się mimo wszystko liczy. Nie każdy kurier może pochwalić się takimi kompetencjami.

Chociaż wiele rozwiązań i innowacji Poczta podpatrzyła u swojej konkurencji, to dzięki temu rozwija się i może dorównać rywalom w branży. Pocztex jest tego przykładem, a usługi kurierskie stały się jeszcze bardziej konkurencyjne, wysokiej jakości oraz bezpieczne - sprawdź ofertę i przekonaj się, co firma może Ci zaoferować.

Zespół e-kurier.net.pl