DPD

Handel elektroniczny się rozwija, a wraz z nim rośnie rynek usług kurierskich i pOCztowych. Klienci mają ogromny wybór sposobów dostawy - mogą zdecydować się na tradycyjną paczkę pocztową, dostawę kurierską lub odbiór w punkcie. Jednak dlaczego najlepiej zaufać kurierom i im powierzyć dostarczenie zamówionych produktów?

Szybka dostawa do domu lub pracy

Wiele osób decyduje się skorzystać z usług kurierskich, ponieważ firmy przewozowe działają bardzo szybko. Paczka w ciągu 1-2 dni może być dostarczona z jednego do drugiego końca Polski. Klient sam może zdecydować, gdzie paczka ma zostać dostarczona, a w razie gdyby okazało się, że klient zmienił miejsce, kurier może dostarczyć paczkę pod inny, wskazany adres. Jest to niezwykle wygodne. Niektórzy obawiają się, gdzie zostanie pozostawiona paczka, jeśli adresata nie będzie w domu, a kurier niestety nie będzie mógł się z nim skontaktować telefonicznie. W takiej sytuacji np. Kurier DPD pozostawia paczkę w punkcie odbioru, a klient może sobie ją swobodnie odebrać w przeciągu najczęściej 7 dni. Plusem jest także to, że zwykle firmy kurierskie oferują także możliwość płatności za pobraniem - a może to być niezwykle ważne dla klientów, którzy nie ufają zbytnio sprzedawcą i boją się, że zostaną oszukani.

Pewna przesyłka

Wiele firm kurierskich, np. także kurier DPD, dają możliwość dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Jeśli zamówiony towar zaginie lub zostanie zniszczony, dostaniemy za niego rekompensatę. Dla klientów ważna jest także taka funkcjonalność jak śledzenie drogi paczki - to oferuje już większość firm przewozowych. Dzięki temu klient może sobie sprawdzić, kiedy paczka dotrze do niego, a on będzie się mógł cieszyć z jej zawartości.

Zwykle także firmy kurierskie ponoszą zwykłą odpowiedzialność, jeśli paczka zaginęłaby lub zostałaby zniszczona. Dzięki temu nawet bez wykupienia dodatkowego ubezpieczenia możemy być pewni, że za zniszczony towar zostaną nam zwrócone pieniądze, a my nie poczujemy się poszkodowani. Warto więc korzystać z usług kurierskich.

Zespół e-kurier.net.pl